• Пятница, 28 февраля 2020 г.
  • Именины: Skaidrīte, Justs, Skaidra
  • В Риге +0.2°C, ЮЗ ветер 1.8м/сек, 752мм Hg вл. 82%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

LR 3 – Klasika pārraidīs koncertu ar Elīnas Garančas dalību

Pirmdien, 14. jūlijā, plkst. 22.30 Latvijas Radio 3 – Klasika piedāvās grandiozu Eiroradio tiešraidi no Marsa laukuma Parīzē, kur Francijas Nacionālās dienas Gala koncertā piedalīsies arī izcilais latviešu mecosoprāns Elīna Garanča.

Pieminot Pirmā pasaules kara simtgadi, Francijas Neatkarības dienas Gala koncertam izvēlēta īpaša tēma – „Karš un miers”, un Eifeļa torņa pakājē kopā ar Francijas Nacionālo orķestri un kori uzstāsies starptautiski pazīstami solisti. Līdzās Elīnai Garančai uz skatuves kāps klausītājiem Latvijā labi pazīstamā Anna Ņetrebko (soprāns), kā arī Olga Peretjatko (soprāns), Natalī Desē (soprāns), Lorāns Nauri (baritons), Pjotrs Bečala (tenors) un Huans Djēgo Floress (tenors). Pie diriģenta pults būs itāļu maestro Daniēle Gati.

Programmā: Riharda Vāgnera „Valkīru lidojums” no operas „Valkīra”, Mišela Legrāna mūzikla „Šerbūras lietussargi” fragmenti, Gaetāno Doniceti operas „Pulka meita” ārijas un Žaka Ofenbaha operetes „Gerolšteinas lielhercogiene” lappuses, kā arī daudzi citi pazīstami skaņdarbi. Koncerta noslēgumā tiks atskaņota Francijas Republikas valsts himna „Marseljēza” (La Marseillaise), ko pavadīs vērienīga uguņošana.

Pirmo reizi šāda veida koncerts notika pērn: klātienē to vēroja 500 000 skatītāju, savukārt 2,7 miljoni skatītāju liela auditorija koncertu skatījās TV kanālā France 2.

Francijas Neatkarības dienas Gala koncertu rīko Parīzes pilsēta sadarbībā ar Francijas Televīziju un Francijas Radio, un to translēs piecas Eiroradio dalībvalstis - Dānija, Itālija, Latvija, Polija un Serbija.

Tiešraidi vadīs Sandra Ņedzvecka.

Klausītāji aicināti koncertu klausīties gan radio frekvencēs, gan internetā. Programmas jaunumiem sekojiet līdzi arī sociālajos tīklos twitter un Facebook.

Latvijas Radio preses sekretāre
Laura Elizabete Vanaga
Tālr. 67206691; 26587875
E-pasts: laura.vanaga@radio.org.lv

Latvijas Radio 3 – Klasika interneta portāla redaktore
Ieviņa Ancena
Tālr. 67206626; 26337544
E-pasts: ievina.ancena@radio.org.lv