Среда, 19 января 2022 г.

Именины: Alnis, Andulis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Latvijas Radio misija

Latvijas Radio uzrunā cilvēkus, lai veicinātu labāku dzīves kvalitāti, nodrošinot objektīvas, operatīvas un daudzveidīgas informācijas pieejamību.

Latvijas Radio ir nacionāla mēroga radiouzņēmums, kas dibināts 1925. gada 1. novembrī. Šobrīd tas nodrošina piecas pamatprogrammas un vairākas mākslinieciskās struktūrvienības, kas guvušas augstus sasniegumus savās darbības jomās.

Programmu izplatīšana notiek FM diapazonā (skatīt Izplatīšanas laiki un frekvences) un INTERNET tīklā.

Latvijas Radio ir kultūras iestāde un lielākais programmu producents Latvijā - ar radioteātri un bērnu vokālo grupu. Fonoarhīvā uzkrāts ap 500 000 ieskaņojumu vienību. No 1993. gada 1. janvāra Latvijas Radio ir Eiropas Raidorganizāciju savienības (EBU) biedrs.

Latvijas Radio struktūra

Latvijas Radio 1

"Latvijas Radio 1 - vienmēr pirmais"

Latvijas Radio 1, veicot sabiedriskā radio uzdevumus - informēt, izglītot un izklaidēt, rosina viedokļu daudzveidību, aizstāv demokrātiskās vērtības un veicina pārmaiņas sabiedrībā. Ziņas par notikumiem Latvijā un pasaulē, informācija un analīze par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, raidījumi bērniem, literatūra un raidlugas, reliģiskie raidījumi, folkloras mantojums un mūzika labam garastāvoklim - tas ir Latvijas Radio 1, nacionālā programma latviešu valodā.

 

 

Latvijas Radio 2

"Dziesmas dzimtajā valodā"

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas radio. Radio devīze ir „Dziesmas dzimtajā valodā”, tas atskaņo dažādos gados un laikos ierakstītu dažādu žanru latviešu populāro un sadzīves mūziku.       
Radiostacija realizē un uztur klausītāju ikdienas nacionālās identitātes izpratni un apzināšanos ar latviešu valodā, latviešu mentalitātei un patības sajūtai, gadalaiku un diennakts ritējumam piemērotu latviešu mūziku un raidījumiem.

 

Latvijas Radio 3 - Klasika

"Mode mainās – klasika paliek"

Nacionālās mūzikas radio ideja: lai skanētu viss labākais, kas mūsu valstī radīts.

Vienīgā klasiskās mūzikas raidstacijā Latvijā - klasiskā, mūsdienu, pasaules un džeza mūzika, kultūras raidījumi, ziņas. Tikai “Klasikā” skan latviešu oriģinālmūzika un latviešu mūziķu ieskaņojumi no koncertzālēm un Radio fonotēkas unikālā arhīva. Dalība Eiropas Raidorganizāciju savienībā (EBU) “Klasikai” garantē izcilus koncertus un tiešraides no pasaules koncertskatuvēm, sniedzot iespēju popularizēt arī mūsu mūziķu sniegumu pasaulē.

 

Latvijas Radio 4 - Doma laukums

"Ваше пространство и Ваше время"

Integrācijas programma krievu un citās Latvijā dzīvojošo tautu mazākumtautību valodās. Informācija un analīze par Latvijas politisko, sociālo, tautsaimniecības un kultūras dzīvi, mūziku un jaunatnes lietām. Pēc plkst. 15.00 – muzikāli-informatīva programma: labākās krievu un ārzemju popmūzikas dziesmas, kā arī operatīvi ziņu izlaidumi četras reizes stundā!

 

Latvijas Radio 5 - Pieci.lv

"Uzgriez un ir!"

"Pieci.lv" kā Latvijas Radio jauniešu satura multimediāla platforma tiek veidots par vienu no ietekmīgākajiem zīmoliem jauniešu auditorijas vidū, kas veicina sabiedriskā medija misijas, vērtību un mērķu efektīvāku realizēšanu.

Atbilstoši mērķauditorijas vajadzībām, "Pieci" ir pieejams dažādos formātos. Visplašākais saturs pieejams interneta vietnē "pieci.lv" un mobilajā aplikācijā; FM radio viļņos skan "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv", savukārt sadarbībā ar Latvijas Televīziju taps video saturs, kas būs gan redzams LTV, gan pieejams interneta resursos.

"Pieci.lv" misija ir caur izklaidi un sajūtām uzsākt sabiedriskā medija un jaunieša attiecības, tādejādi ilgtermiņā spējot jauniešus kvalitatīvāk informēt, izglītot un veicināt to piederības sajūtu Latvijai.

 

Latvijas Radio 6 - NABA

"Pagriez pasauli!"

Latvijas Radio 6 – Radio NABA ir dažādās mūzikas pārstāvis, kas aptver alternatīvo rokmūziku, pasaules tautu mūziku, klasisko rock, jazz un visus progresīvos alternatīvos strāvojumus: electronic, experimental, industrial, avantgarde, new age u.c. mūzikas virzienus. Radio NABA muzikālās programmas pamatprincips ir uztvert jēgpilnu mūzikas pasniegšanas metodiku, lai mūzika neuzkrītoši kalpotu par modernās pasaules kultūrvēstures procesu izzināšanas postmoderno palīglīdzekli. Latvijas Radio 6 – Radio NABA skan Rīgā un Pierīgā 95,8 MHz frekvencē.

Radio NABA skan internetā naba.lv un mobilajā lietotnē, kā arī programmas jaunumiem iespējams sekot sociālajos tīklos.

 

Latvijas Radioteātris

"Izrādes, kuras dzird visā Latvijā"

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts - 1926. gada 17. decembrī notika E.Vulfa viencēliena Pielūdzēji pirmizrāde. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori.

Radioteātris pēdējos gados piedzīvo strauju attīstību. 2003. gadā pirmo reizi Radioteātris tika iekļauts arī gadskārtējā Latvijas teātru darbu izvērtējumā, kas apliecina radiodramaturģijas kā žanra renesansi. Piedaloties prestižākajā Eiropas radio un TV darbu konkursā Prix Europa Radioteātris ir veiksmīgi iekļāvies arī starptautiskajā apritē.

 

Latvijas Radio koris

Latvijas Radio kori – pirmo profesionālo kori Latvijā - 1940. gadā dibināja diriģents Teodors Kalniņš.

Kopš 1992. gada tā mākslinieciskais vadītājs ir Sigvards Kļava, diriģents – Kaspars Putniņš. Katru gadu koris sagatavo apmēram divdesmit piecas ierakstu programmas un sniedz vairākus desmitus koncertu Latvijā un ārvalstīs. Latvijas Radio koris piecas reizes (1994., 2000., 2004., 2005. un 2007. gadā) saņēmis Lielo mūzikas balvu – augstāko atzinību profesionālo mūziķu darba novērtējumā Latvijā. Eiropas profesionāļu aprindās Latvijas Radio koris tiek atzīts par vienu no šobrīd labākajiem koriem pasaulē.

Kopš 2010. gada Latvijas Radio koris darbojas VSIA „Latvijas Koncerti” paspārnē, joprojām cieši sadarbojoties ar Latvijas Radio.

Bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte"

Latvijas Radio bērnu ansamblis "Dzeguzīte" Dailas Martinsones vadībā darbojas jau vairāk kā 30 gadus. Šeit top bērnu dziesmu ieraksti un koncertuzvedumi, ar kuriem Dzeguzīte uzstājusies gan visā Latvijā, gan arī ārvalstīs. Radošajā darbībā ansamblim bijusi cieša sadarbība ar komponistu Raimondu Paulu. Dzeguzītes pastāvēšanas vēsturē tajā nomainījušās vairākas dziedātāju - dzeguzēnu paaudzes.