• Понедельник, 27 января 2020 г.
  • Именины: Ildze, Ilze, Izolde
  • В Риге +3.3°C, ЮВ ветер 1.3м/сек, 756мм Hg вл. 87%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

Ar festivālu Lucavsalā Pieci.lv atklāj "Baltijas ceļam" veltītu pasākumu sēriju

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, ieskandinot Baltijas ceļam veltīto augusta mēnesi, festivālā „Piens Fest Spēle” 3.augustā ļaus satikties muzikāliem draugiem no dažādām valstīm.

Lucavsalā 3.augustā otrajā Rīgai veltītajā festivālā „Piens Fest Spēle” no plkst.14.00 līdz pat vēlai naktij uzstāsies mūziķi no piecām valstīm. Uzņemoties festivāla muzikālās programmas kūrēšanu, Pieci.lv augustā atklāj „Baltijas ceļa” 25.gadu jubilejai veltīto pasākumu sēriju.

Uz skatuves festivālā „Piens Fest Spēle” muzicēs Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas un Dānijas mūziķi: pašmāju grupas „Instrumenti”, „Pērkons”, „Rick Feds Society”, dānis Anderss Matiasens, igauņu „Iiris”, briti „Fryars” un citi.

 „Igauņu stilīgā popmūzikas princese Īrisa reiz iesildīja pirmos lielos grupas „Instrumenti” koncertus, Lilijas Allenas protežē Bens Garets jeb „Fryars” reiz muzikāli sadarbojies ar mūsu pašmāju Goran Gora, savukārt dāņu dziesminieks Anderss Matiasens nesen muzicēja turnejā Skandināvijā ar Alisi Josti. Līdz ar to ikvienam no šī gada „Piens Fest” ārzemju viesiem uzstāšanās Latvijā nav tikai „ķeksīša pēc” – viņi atbraukuši apciemot sen neredzētus draugus, lai nodemonstrētu katrs savus jaunākos muzikālos sasniegumus!” uzsver Pieci.lv mūzikas direktors un ētera personība Toms Grēviņš.

T.Grēviņš atzīst: „„Piena svētki” jeb „Piens Fest” ir galvaspilsētas miermīlīgākais un muzikālākais vasaras notikums, kurā ikviens bez maksas var sajust Eiropas līmeņa festivāla atmosfēru un dzirdēt brīnišķīgu mūziku. Prieks, ka šogad to izdzirdēt ļausim arī klausītājiem, kas šo svētdienu būs nolēmuši pavadīt ārpus galvaspilsētas.” Jāpiebilst, ka tie, kas 3.augustā nevarēs ierasties Lucavsalā, festivālam varēs sekot līdzi Pieci.lv tiešraidē FM viļņos, internetā vai mobilajā aplikācijā.

Šogad aprit 25 gadi kopš vairāk nekā divi miljoni cilvēku sadevās rokās Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, lai iestātos par Baltijas brīvību. Toreiz cilvēku sadošanās rokās tika koordinēta ar radio palīdzību, tāpēc par godu „Baltijas ceļa” jubilejai Pieci.lv mājaslapā no augusta darbosies arī īpašs Baltijas mūzikas kanāls, kurā būs dzirdamas dažādu mūziķu dziesmas, savukārt radio ēterā skanēs Baltijas ceļa jubilejai veltītas pārraides.

Lucavsalas festivāls šovasar būs jau otrais mūzikas pasākums pēc kārtas, kas tapis, klubam „Piens” sadarbojoties ar Latvijas Radio. 8.jūnijā „Piens Fest Ziemeļblāzma” ietvaros skatītājiem muzicēja Raimonds Tiguls, Vestards Šimkus, Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” mūziķi, Shipsi un Latvijas Radio Bigbends kopā ar solistiem Kristīni Prauliņu un Intaru Busuli.

Aicinām sekot līdzi Pieci.lv aktivitātēm arī sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv.