• Среда, 23 сентября 2020 г.
  • Именины: Vanda, Veneranda, Venija
  • В Риге +14.0°C, - ветер 0м/сек, 761мм Hg вл. 86%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

Latvijas Radio ziņu diktorei Sandrai Glāzupai pasniegs Triju Zvaigžņu ordeni

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā 4.maijā Latvijas Radio ilggadējo ziņu diktori un redaktori Sandru Glāzupu apbalvos ar Triju Zvaigžņu ordeni. Augstāko valsts apbalvojumu par nopelniem Latvijas kultūrā un izcilu profesionālo ieguldījumu Latvijas Radio darbā, ieceļot par ordeņa virsnieci, svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniegs Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Latvijas Radio personība Sandra Glāzupa šī gada novembrī atzīmēs 36 gadus, kopš uzsāktas darba gaitas Latvijas Radio. Dzimusi Jūrmalā, vēlāk absolvējusi Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultāti un 4 gadus nostrādājusi Salaspils vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, S. Glāzupa iztur konkursu radio – un nu jau vairāk nekā 35 gadi aizvadīti, uzrunājot klausītājus radio ēterā. Pēc spraigā darba Sandru Glāzupu iepriecina, spēcina un iedvesmo ne vien atrašanās pie jūras un atpūta laukos, bet arī labas grāmatas, interesantas izstādes un teātra izrāžu apmeklēšana.

„Man vienmēr ir ļoti paticis viss, ko es daru. Man nav ne bailes, ne uztraukumu – man šķiet, ka darbs radio man bija nolemts un zvaigznēs ierakstīts,” stāsta skaistās balss īpašniece Sandra Glāzupa, uzzinot par savu apbalvojumu un piebilstot, ka uz pasniegšanas ceremoniju Melngalvju namā dosies sava jaunākā dēla Rolanda pavadībā.

Latvijas Radio ilggadējais sporta komentētājs, ziņu diktors un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Gunārs Jākobsons par savu kolēģi Sandru: „Ja jāsaka par nevainojamo valodu, tad tā Sandrai dota no mammas Magdas, kura savulaik bija izcila latviešu valodas skolotāja Jūrmalā; ja par balsi – tad tā viņai no vecākiem, bet, iespējams, Dieva dota; ja par diktoriem, tad Latvijas Radio ir senas diktoru darba tradīcijas, kuras savulaik aizsāka dzejniece Mirdza Ķempe. Profesionāli Sandra ļoti līdzinās savai darba audzinātājai – diktorei Laumai Amatniecei, dvēseliski un cilvēciski – manai brīnišķīgajai kolēģei Ausmai Indriksonei. Ja runājam par augstāko valsts apbalvojumu, tad saku īsi un lakoniski – Sandra to jau sen bija pelnījusi.”

Latvijas Radio kolektīvs sveic savu kolēģi Sandru Glāzupu ar Triju Zvaigžņu ordeņa apbalvojumu un vēl stipru veselību un daudz enerģijas vēl daudzus gadus ar savu klātbūtni radio priecējot gan kolēģus, gan klausītājus Latvijā un citviet pasaulē!

Foto: ilggadējie kolēģi Sandra Glāzupa un Gunārs Jākobsons

Latvijas Radio preses sekretāre
Laura Elizabete Vanaga
Tālr. 67206691; 26587875
E-pasts: laura.vanaga@radio.org.lv