• Воскресенье, 1 ноября 2020 г.
  • Именины: Ikars
  • В Риге +14.0°C, - ветер 0м/сек, 761мм Hg вл. 86%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

Latvijas Radio 6 – Radio NABA piedalīsies mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts"

Sestdien, 5. septembrī mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros Latvijas Universitātes jaunajā Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā jau no plkst. 21.00 norisināsies Latvijas Radio 6 – Radio NABA veidotā audiovizuāli laikmetīgā koncertprogramma „Videogrāfija X: Space Textures IX”.

Brīdi pirms jaunā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra Torņakalnā (Jelgavas ielā 1) oficiālās atklāšanas 7. septembrī šī vieta pārvērtīsies par laikmetīgās mākslas un zinātnes kultūrpunktu, kurā ikviens „Baltā nakts” viesis varēs vērot intelektuāli daudzveidīgus laikmetīgās skaņu pasaules priekšnesumus. Notikuma galvenās vērtības – izglītība, tradīcijas, kvalitāte, laikmetīgums – sasaucas ar projekta „Baltā nakts” laikmetīgās mākslas izpausmēm.

Šogad koncertprogrammu „Videogrāfija X” veidos starptautiski atzītu audio un video mākslinieku plejāde: „SCULPTURE” (Lielbritānija), „BEACHERS” (Lielbritānija/ Latvija), „RIN LA” (Igaunija) un „AON” (Latvija). Programmā būs vērojami arī DJ un VJ Wickis, Gosh, Selfish/ Bombey un VJ PB priekšnesumi. Mūziķu uzstāšanos vizuāli bagātinās oriģinālas, pašu mākslinieku veidotas lielformāta video instalācijas.

„Videogrāfija X” ir jau ikgadējs Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes Radio NABA veidots notikums „Baltās nakts” ietvaros, kas šī kultūras foruma laikā aicina kultūras baudītāju prātus pavērt plašāk un izjust pasaules laikmetīgās audiovizuālās mākslas elpu. Katru gadu šis notikums tiek veidots īpaši izvēlētās norises vietās, lai tās dotu māksliniekiem papildu iedvesmas devu, bet notikuma baudītājiem iepazīt Rīgai nozīmīgas vietas no cita skatu punkta.

Vienlaikus turpat Pārdaugavā, Arkādijas parkā Radio NABA „Baltā nakts” ietvaros piedāvā projektu „Vārdu kalns”. No plkst. 20.00 līdz 02.00 Arkādijas parka virsotne tiks piepildīta ar Aspazijas pierakstītajām pārdomām, kuras skaniski mīsies ar topošās izlases mākslinieku muzikālajiem priekšnesumiem. Koncertēs grupas „Jauno Jāņu Orķestris”, „Sus Dungo”, „Zāle” un mūziķe Sabīne Moore.

Latvijas Radio 6 – Radio NABA ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi FM viļņos izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Radio NABA klausāma Rīgā un tās apkārtnē FM 95,8 MHz, internetā naba.lv un mobilajā lietotnē, kā arī informācija par aktualitātēm pieejama sociālajos tīklos twitter.com/RadioNaba, facebook.com/radionaba, draugiem.lv/naba un youtube.com/user/RadioNaba.

Aicinām sekot līdzi Latvijas Radio aktualitātēm radio frekvencēs un interneta vietnē latvijasradio.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Draugiem.lv.

Publicitātes foto: Latvijas Radio 6 – Radio NABA