• Воскресенье, 1 ноября 2020 г.
  • Именины: Ikars
  • В Риге +14.0°C, - ветер 0м/сек, 761мм Hg вл. 86%
LSM Bērnistaba

Preses relīzes

Latvijas Radio 6 – Radio NABA audiālā dzejas vietnē būs pieejami vairāk nekā 120 darbi

Piektdien, 4. septembrī Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA un raidījums „Bron-Hīts” par godu notiekošajām „Dzejas dienām” atklās literāri audiālo dzejas internetvietni dzejasdisks.lv, kas apkopos mūsdienu dzejnieku ierunātus darbus. Dzejasdisks.lv atvēršanas pasākums notiks 4. septembrī plkst. 18.00 Radio NABA klubā NABAKLAB.

Šajā vietnē būs apkopoti klausāmi un brīvi lejupielādējami, laiku gaitā radītie un iepriekš „NABA MUSIC / Melo Records” paspārnē izdotie dzejas diski „Poeticus Mixturalis” (2004), „Lex Poeticus” (2006), „Inflatio Poesis” (2008), „Dzejas piegrieztne” (2011), „Robežstūmējs” (2013), kopā vairāk nekā 120 mūsdienu dzejnieku darbu ieraksti ar muzikāliem pavadījumiem, kas pamatā tapuši Radio NABA literatūras raidījumā „Bron-Hīts”.

Raidījuma „Bron-Hīts” veidotāja un šīs dzejas ierakstu tradīcijas aizsācēja Herta saka: „Sekojot līdzi laikam, mēs vēlējāmies apkopot visus dzejas hitus vienkopus pieejamus. Dzejas diska tradīcija radās Radio NABA raidījumā „Bron – Hīts” 2004. gadā, īsts hīts bija 2006. gada disks LEX POETICUS jeb Dzejas likums, vēlāk tapusi „Dzejas piegrieztne” un citi muzikāli poētiski darbi, kas ar dzejas un mūzikas miju dziedē prātus. Lai visi hiti būtu baudāmi laikmetam atbilstošā formā, Radio NABA padara tos pieejamus internetā, izveidojot šo vietni.”

Notikuma svinīgo atklāšanu krāšņos elektroniskās mūzikas mūziķu – vienu no dzejas disku veidotāju – Kluso Viesu un Andra Indāna, un Māra Butlera muzikālā performance, kurā neiztrūkstoši arī dzīvi dzejas lasījumi Eduarda Aivara, Ērikas Bērziņas, Valta Ernštreita, Annas Fomas, Artūra Puntes, Pētera Draguna un Semjona Haņina izpildījumā.

„Bron – Hīts” ir raidījums par literatūru, kas skan katru sestdienu plkst. 15.00 Radio NABA ēterā FM 95,8 un internetā naba.lv. Tas vieglā formā runā par aktuālo literatūrā un publicistikā, lasa mūsdienu autoru darbus un sarunājas gan ar jaunajiem, gan ar labi zināmajiem dzejniekiem, rakstniekiem un citiem vārdu meistariem, kas sapinušies ar šo sfēru. Raidījumu veido Herta un Ivars Šteinbergs, tā tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Latvijas Radio 6 – Radio NABA ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi FM viļņos izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Radio NABA klausāma Rīgā un tās apkārtnē FM 95,8 MHz, internetā naba.lv un mobilajā lietotnē, kā arī informācija par aktualitātēm pieejama sociālajos tīklos twitter.com/RadioNaba, facebook.com/radionaba, draugiem.lv/naba un youtube.com/user/RadioNaba.

Aicinām sekot līdzi Latvijas Radio aktualitātēm radio frekvencēs un interneta vietnē latvijasradio.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Draugiem.lv.