Воскресенье, 14 июля 2024 г.

Именины: Ritvars, Oskars, Anvars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Preses relīzes

Latvijas Radio 2 jau astoto gadu pēc kārtas Saulgriežos skandēs garāko līgodziesmu

 

21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē piedalīsies iniciatīvā „Gadsimta garākā līgodziesma”, ko jau astoto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai. Sekojot saules ceļam, līgošanā secīgi iesaistīsies kori un folkloras kopas no dažādiem Latvijas reģioniem un citām valstīm.

„Gadsimta garākā līgodziesma vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, stiprinot tautas pašapziņu, piederību un saliedētību, apliecinot latviskumu, raisot harmoniju un prieku, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu unikālajām dziedāšanas tradīcijām un līgošanu kā dzīvības spēku rituālu un latviskās nacionālās identitātes apliecinājumu. Šis projekts ir kļuvis par neatņemamu Latvijas Radio 2 tradīciju, ko katru gadu gaida folkloras kopu un koru dalībnieki visā Latvijā un ārpus tās,” norāda Latvijas Radio 2 galvenā redaktore Baiba Palkavniece.

Līgodziesma visas dienas garumā ar LR2 ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot Rīgas, Ropažu, Siguldas, Līgatnes, Jērcēnu, Barkavas, Bozovas, Ciblas, Rēzeknes, Daugavpils, Aizkraukles, Iecavas, Tērvetes, Jaunpils,  Brocēnu, Liepājas, Otaņķu, Alsungas, Ventspils, Rojas, Jūrmalas un Jaunmārupes korus un folkloras un etnogrāfiskos ansambļus, kā arī muzicējošos latviešus Itālijā, Luksemburgā, Austrijā, Dānijā un Francijā.

No 5. līdz 20. jūnijam līgošanas procesu ievada raidījumu cikls „Ielīgošana”, kā laikā notiek sazināšanās ar „Gadsimta garākā līgodziesmas” dalībniekiem, kā arī izklāstīti latviskie līgošanas rituāli un tradīcijas. Raidījumi Latvijas Radio 2 ēterā skan katru darba dienu  plkst.17.15.

 

21. jūnijā „Gadsimta garākā līgodziesma” norise sāksies saullēktā plkst.4.29, kad rīta agrumā LR2 tiešraidē uzlecošo sauli sveiks Itālijas latviešu koris „Saule”. Turpinājumā līgodziesma vīsies cauri visai Latvijai un paviesosies pie Eiropas latviešiem, ik pusstundu vai stundu uzkavēdamās katrā nākamajā vietā un 5-7 minūtes skanot tiešraidē Latvijas Radio 2 ēterā.

 
Vēlā vakara stundā „Gadsimta garākā līgodziesma” atgriezīsies pašā Rīgas sirdī, kur Latvijas Radio 1. studijā gada garākās dienas saulrietu ar skanīgu koncertu no plkst. 22.00 līdz plkst. 22.22 LR2 tiešraidē sagaidīs viens no izcilākajiem koriem „Sóla” ar diriģentu Kasparu Ādamsonu.


Dienas gaitai varēs sekot līdzi Latvijas Radio 2 ēterā, mājaslapā un sociālajos tīklos, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

 

Gadsimta garākās līgodziesmas norise 21.jūnijā

 

4.29 tiešraide no LR2 studijas – Itālijas latviešu koris „Saule”

5.30 Ropažu folkloras kopa „Oglīte”

6.30 Siguldas jauktais koris „Spārni”

7.15 Līgatnes jauktais koris „Līgatne”

8.15 Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele”

9.15 Barkavas folkloras kopa „Madava”

10.15 Malnavas pagasta Bozovas etnogrāfiskais ansamblis

10.45 Ciblas folkloras kopa „Ilža”

11.15 Rēzeknes vīru koris „Graidi” un jauktais koris „Sonitum”

11.45 Daugavpils folkloras kopa „Svātra”

12.15 Aizkraukles jauktais koris „Aizkraukle”

13.15 Iecavas folkloras kopa „Tarkšķi”

14.15 Tērvetes jauktais koris „Tērvete”

15.15 Jaunpils jauktais koris

16.15 Brocēnu sieviešu koris „Laiksne”

16.45 Liepājas folkloras kopa „Ķocis” un Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis

17.15 Alsungas etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas”

17.45 Ventspils jauktais koris „Kaiva”

18.15 Rojas sieviešu koris „Kalva”

18.45 Jūrmalas jauktais koris „Vaivari”

19.45 Jaunmārupes jauktais koris „Universum”

20.15 Luksemburgas postfolka grupa „Rudzurika”

20.45 Grācas latviešu koris „Pilskalns”

21.15 Dānijas latviešu koris „Rietumvējš”

21.45 Parīzes latviešu koris „Latve”

22.00 Latvijas Radio 1.studijā – jauktais koris „Sóla”

 

Par Latvijas Radio 2

Latvijas Radio 2 ir klausītākā radio stacija Latvijā, atskaņojot dziesmas dzimtajā valodā un veidojot praktisku, izklaidējošu, dzīves kvalitāti veicinošu saturu un piederību latviskajai kultūras telpai. Kantar TNS auditorijas pētījuma 2022. gada rudens – 2023. ziemas dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir tirgus līderis klausīšanās laika daļā (19,03% no visu Latvijas raidstaciju klausīšanās laika), dienā sasniedzot vairāk nekā 193 tūkstošus klausītāju.

 

Papildu informācijai:

Liene Pālēna

Latvijas Radio

Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 26104145

E-pasts: liene.palena@latvijasradio.lv