Понедельник, 15 июля 2024 г.

Именины: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Ведущие

1954. gada 4. jūlijā izskanēja leģendārās balss īpašnieka Gunāra Jākobsona pirmā reportāža Lavijas Radio ēterā. Gunārs veidoja sižetu no Engures zvejnieku kolhoza sporta spēlēm. Pa šiem gadiem komentētas neskaitāmas sporta spēles, Olimpiādes, vadīta arī Mikrofona aptauja un izaudzināti daudzi spoži jaunie žurnālisti. LR2 klausītāji ne tikai no G. Jākobsona uzzina jaunākās ziņas, bet arī dzird uzdziedam kopā ar kolēģi Sandru Glāzupu.

Gunārs Jākobsons ir nācis no Jaunsvirlaukas Zemgalē. Tur arī aizvadīta bērnība, palīdzot vecākiem zemes darbos, piestrādājot veikalā un rūpējoties par bišu dravu. Skolas gaitas nākamais žurnālists sāka Jaunsvirlaukas pamatskolā, vēlāk turpinot mācīties Jelgavas 1. zēnu vidusskolā. 1959.gadā Gunārs absolvējis Latvijas Valsts Universitātes Juridisko fakultāti, bet ne dienu jurista profesijā nav strādājis.

Pirmos soļus žurnālistikā G.Jākobsons spēra 7.klasē, kad tapa pirmais raksts par sportu vietējā laikrakstā „Zemgales komunists”. 19 gadu vecumā aizsākās darbs Mežaparka radio mezglā kā diktoram – tehniķim.

Savas karjeras laikā G.Jākobsons veidojis un vadījis daudzus raidījumus par sportu, teātri, mūziku un literatūru, kā „Dzirkstele”, „Ritums”, „Monopols”, „Piespēle” un savulaik tik iemīļoto „Mikrofonu”. Gunārs Jākobsons vairāk nekā divas desmitgades ir komentējis Dziesmu un Deju svētkus, savukārt vairāk nekā 40 gadu garumā ēterā aizrautīgi sekojis līdzi hokeja un futbola spēlēm. Gunārs strādājis par sporta žurnālistu 13 Olimpiskajās spēlēs un 30 Pasaules čempionātos hokejā, vadījis vairāk nekā 5000 dažādu sporta pārraižu. „Mans uzdevums ir kaut nedaudz uzlabot cilvēku noskaņojumu. Neraidu ne sporta speciālistiem, ne hokejistiem un futbolistiem. Es raidu cilvēkiem,” tā par atbildīgo komentētāja darbu izsakās G.Jākobsons.

2011. gadā Gunārs Jākobsons kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri. 

Šobrīd Gunārs veido LR2 padomu"(katru darbdienu pulksten 9:30) un autorraidījumu "Sarauj!" (pirmdienās pulksten 12:30).

Передачи автора