Latvijas vācu savienība uzņēma Kinder-und Jugendtanzensemble Neuenhagen baletdejotājus no Vācijas, kuri bija ieradušies uz 13. Deju Olimpiādi Rīgā.

17. aprīļa vācu kultūras biedrību raidījumā dzirdēsiet, ko dejotāji aizvedīs līdzi no Olimpiādes un kādu atpūtas programmu bija sarūpējusi Latvijas Vācu savienība. Bet par deju grupas dalību ārpus Vācijas un nākotnes plāniem pastāstīja  horeogrāfe Simone Moihe.

"Mēs lepojamies ar deju mākslu, mēs esam apbraukājuši pasauli, esam bijuši Kubā, Marokā, bet mēs lepojamies ar to, ka Rīgā esam jau sesto reizi. Rīgā mēs bijām ar 35 bērniem un jauniešiem, vecuma grupā no 10 līdz 35 gadiem. Vācu savienība un Rīgas vācu kultūras biedrība ar Ilzi Gardu, Daci Šulmani, Ainu Balaško, Elīnu Veidemani  un Guntru Ruško mums sagatavoja izzinošu un atraktīvu brīvā laika programmu 23. līdz 27. aprīlim, mums esot Rīgā.

Mēs pārstāvējām  Noijenhagenas  deju skolu kurā ir 500 audzēkņu. Tajā mācāmies tikai deju sākot no tautas dejas, visbeidzot ar visām modernajām: džaza, hip hop, nu un  protams, balets! Rīgas 13. deju olimpiādē mēs startējām dažādās kategorijās: klasiskajās, modernajās, šova un bērnu dejās. Kopumā esam saņēmuši 6 zelta medaļas, 1 sudraba medaļu  un  diplomus katrā no deju kategorijām".